• 14 July 2024

Wentylator kuchenny

wentylator wyciągowy

Wentylator kuchenny to niezbędne urządzenie, które powinno znajdować się w domu. Dzięki niemu można skutecznie odprowadzać nieprzyjemne zapachy, gorące opary oraz wilgoć. Wielu producentów oferuje przeróżne rodzaje wentylatorów kuchennych między innymi proponowane są modele promieniowe. To nowoczesne modele z dużą wydajnością, są odporne na wysokie temperatury.

Różne rodzaje wentylatorów

Wentylatory wyciągowe kuchenne można podzielić na wentylatory promieniowe, które stosowane są w wyciągach kuchennych, ich obudowy wykonane są z galwanizowanej blachy stalowej. Ciekawym rozwiązaniem jest wbudowany czujnik temperatury uzwojeń.

Idealnie wentylatory dostosowane do placówek związanych z gastronomią, czy obiektami żywienia zbiorowego to wentylatory promieniowe, kanałowe i silniki, są dostosowane do napięcia regulacji prędkości obrotowej w pełnym zakresie.

wentylator wyciągowy

W sklepie  wentylatorysklep.pl można zakupić przeróżne modele wentylatorów kuchennych w zależności od mocy, kształtu, a także indywidualnych potrzeb klientów.

Wentylatory podszafkowe

Wśród wielu wentylatorów warto zastanowić się nad okapem podszafkowym, który może być zastosowany w każdej kuchni, bez względu na rozmiar, ułożenie mebli. Znajduje zastosowanie w kuchniach o niewielkim metrażu, w których ciężko podłączyć się do wentylacji. Wentylator ten jest przystosowany do montażu na spodzie szafki, która znajduje się bezpośrednio nad kuchenką. Można powiesić ją również na ścianie.

Okap podszafkowy zazwyczaj przybiera jedną z dwóch form wkładu: do zabudowy lub okapu teleskopowego.

Okap podszafkowy w formie wkładu jest dyskretny, niewielki, a także efektywnie usuwa wszelkie zanieczyszczenia, które powstają podczas gotowania obiadów. Pochłania on parę wodną, cząsteczki tłuszczu, kurz, nieczystości krążące w salonie i kuchni. Niektóre nowoczesne okapy posiadają ultra cienkie panele z energooszczędnym oświetleniem LED. Wygląda to efektywnie i bardzo oryginalnie.

Tego typu modele mają zasysanie obwodowe, które zmniejsza prawie o 25% poziom głośności jego pracy. Doprecyzowane modele idealnie pasują do klasycznych i nowoczesnych kuchni.