• 19 June 2024

Jak wybrać idealny materac?

Czy wiesz, że dobry materac powinien charakteryzować się różnymi strefami twardości? Wszystko po to, żeby spało się zdrowo i jak najwygodniej. Jak więc powinny być te strefy rozmieszczone na powierzchni materaca?

Anatomia a strefy twardości

Podczas snu ciało człowieka spoczywa bez ruchu przez kilka godzin. Dobry materac do spania jest skonstruowany tak, aby zapadając się pod właścicielem, dopasowywał się do jego anatomicznego kształtu. Celem jest umożliwienie prawidłowego ułożenia kręgosłupa. Dzieje się tak dzięki temu, że strefy twardości są dostosowane do siły nacisku danej części ciała. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które czują się obolałe po wstaniu z łóżka i mają problemy z kręgosłupem. Optymalne rozłożenie ciężaru ciała pozwoli każdemu na zdrowy i komfortowy sen.

Jak zbudowany jest strefowy materac do spania?

Producenci zaopatrują materace do spania w zazwyczaj od trzech do pięciu stref twardości. Najtwardsze części znajdują się tam, gdzie spoczywają barki i biodra, następnie obszar lędźwiowy i uda. Oddzielnego podparcia wymagają także głowa i stopy. W strefy twardości wyposażone mogą być zarówno materace piankowe, lateksowe jak i sprężynowe. Miękkość jest regulowana np. za pomocą grubości sprężyn czy też gęstości pianek.

Jak wybrać idealny materac?

Jak kupić odpowiedni materac?

Sama strefowość to nie wszystko. Materac do spania powinien być dostosowany do wagi właściciela. Nie bez znaczenia jest również wzrost, ponieważ strefy twardości zawsze powinny odpowiadać anatomii osoby, która będzie na nim spać.