• 19 June 2024

Wyjazd do Japonii – to trzeba wiedzieć!

Podróż do Japonii jest z pewnością marzeniem niejednej osoby. Należy jednak przed zrealizowaniem takiego marzenia pamiętać, że mowa jest o kraju bardzo daleki, posiadającym kulturę i gospodarkę znacznie odbiegającą od tej znanej nam w europie. O czym zatem trzeba wiedzieć przed wyjazdem do Japonii?

Gotówka czy karta?

Najważniejszą sprawą są oczywiście pieniądze, którymi będziemy się na miejscy rozliczać. W Japonii można płacić zarówno kartą, jak i gotówka jest bardzo mile widziana. Należy jednak przy tym pamiętać, że Polski złoty jest walutą dość egzotyczną w tamtych rejonach świata i jego wymiana na Yeny jest praktycznie niemożliwa na miejscu. Z tego powodu konieczne jest wyposażenie się w odpowiednią walutę jeszcze przed wylotem.
Dla wielu turystów dużym problemem jest porozumiewanie się, ponieważ znajomość angielskiego jest na stosunkowo małym poziomie. Oczywiście takie sprawy jak transport, drogowskazy i ogłoszenia są w języku angielskich, lecz już w mniejszych restauracjach, poza utartymi ścieżkami turystów, można napotkać barierę językową.

Wyjazd do Japonii - to trzeba wiedzieć!

Czy trzęsienia ziemi są powszechne?

Osoby wybierające się do Japonii bardzo często obawiają się trzęsienia ziemi. To prawda jest to rejon świata bardzo aktywny sejsmicznie, jednak zarówno budynki jak i transport miejski stoją na tak wysokim poziomie bezpieczeństwa, że z pewnością nic nikomu nie grozi.
Poza tym według relacji turystów wracających z Japonii, można spędzić tam nawet kilka miesięcy i nie doświadczyć ani jednej wstrząsu wywołanego trzęsieniem ziemi.