• 24 May 2024

Walka z fake newsami trwa

Nowoczesne technologie sprawiają, że dotychczasowe media transmisyjne są stopniowo wypierane przez nowoczesne media transmisyjne, jakimi bez wątpienia są portale informacyjne jak i społecznościowe.

Jednakże czy facebook zapewnia rzetelne informacje na tematy, które mogą nas interesować? Odpowiednia weryfikacja zapewnia dotarcie do właściwych newsów i dokładne zapoznanie się z nimi, dzięki czemu nie rozsyłamy dalej „fake newsów”.

Co to są fake newsy?

Fake newsy najłatwiej można określić mianem plotek, jak i spekulacji, które stanowczo odbiegają od prawdziwych informacji. Są one tworzone na potrzeby ludzi, którzy pragną wiedzieć więcej od innych, a także szukają informacji, by móc je zamieścić na swoich stronach internetowych bądź profilach, dzięki czemu przyciągają nowe osoby na swoje profile, a dzięki chwytliwym hasłom, które mogą zawierać odnośniki do reklam, dzięki czemu internetowi artyści mogą zarabiać.

Walka z fake newsami trwa

Jak z tym walczyć?

Idea fake newsów jest szczególnie widoczna na olbrzymiej platformie społecznościowej jaką jest facebook, przez co wiele ludzi sądzi, że zawarte informacje w fake newsie są prawdziwe. Odpowiednia weryfikacja zawartych informacji w newsach jest niezwykle ważna, gdyż dzięki niej każdy jest w stanie sprawdzić czy zawarte w nim informacje są rzetelne, czy też jest to kolejny clickbait, który ma na celu przyciągnięcie ruchu na dany profil bądź stronę internetową, a dzięki ilości odwiedzin i braku rzetelnych informacji internetowy artysta, uzyska dodatkowe fundusze na swoje cele.