• 13 April 2024

Toaletka do sypialni

toaletki do sypialni

Sypialnia i jej umeblowanie wcale nie musi być banalne i standardowe. Za sprawą jednego elementu możemy całkowicie odmienić jej oblicze. Co istotne, funkcja tego mebla może być naprawdę uniwersalna, ponieważ jego konstrukcja sprawia, że jest on nie tylko piękny, ale także praktyczny. A raczej piękna i praktyczna, bo mowa tutaj o toaletce – meblu, który może na początku nie do końca był stworzony tylko dla kobiet, ale teraz to one nim władają – chociaż nie wiadomo jak długo.

Może się to zmienić, tak jak na przestrzeni wieków zmieniała się moda. Kiedyś toaletki do sypialni w formie tak zwanych pudrez były stawiane w sypialniach po to, aby można było w nich wygodnie przechowywać perfumy, kosmetyki, pudry oraz peruki. W XVII i XVIII wieku nie tylko kobiety z tego korzystały, ponieważ mężczyźni również nosili peruki i ochoczo używali na co dzień pudru, zarówno tego do twarzy, jak i do pudrowania włosów – cóż taka była moda.

toaletki do sypialni

Toaletki do każdej sypialni!

Dzisiaj to kobiety słyną z zamiłowania do makijażu, dlatego toaletki do sypialni stały się ich domeną. Moda ma jednak to do siebie, że się zmienia i panowie coraz częściej również sięgają po kosmetyki, a nawet biżuterię, co może sprawić, że już niedługo producenci zaczną produkować toaletki w typowo męskim stylu. Już dzisiaj dostępne są tego typu meble, które świetnie wyglądają także w męskiej sypialni.

Warto wiedzieć, że takie wyposażenie ma szerokie zastosowanie, ponieważ toaletki świetnie sprawdzają się nie tylko jako mebel do przechowywania kosmetyków i biżuterii, ale także jako biurka do sypialni pod laptopa czy efektowny sekretarzyk na drobiazgi.

Eleganckie toaletki z lustrem

Toaletki to meble, które w swojej pełnej krasie są z reguły wyposażone w lustro. Może mieć ono formę stałego elementu, trwale połączonego ze stolikiem, nadstawki lub specjalnego, składanego lustra, które po złożeniu staje się częścią blatu. Toaletka ze składanym lustrem ma bogatą tradycję i swojego czasu była niezwykle popularna. Stanowiła równocześnie zwykłą toaletkę, a zarazem w razie konieczności sekretarzyk, przy którym można było napisać list, czy poczytać książkę.

Nadstawki na toaletki

Toaletki mają różną formę. Mogą być wyposażone w szuflady lub półki i przegródki. Natomiast eleganckie toaletki wykonane w minimalistycznym stylu, które nie posiadają zbyt wiele funkcjonalnych rozwiązań, również można w razie konieczności przekształcić w bardziej funkcjonalne meble. W takiej sytuacji rozwiązaniem są nadstawki na toaletki w postaci specjalnych konstrukcji, stawianych na toaletkach, zawierających liczne szufladki i półki.

Toaletki stanowią ciekawy akcent w sypialni, urozmaicając jej wystrój i wprowadzając dodatkowy, niezwykle stylowy i czarujący element – czego doskonałym przykładem są toaletki Luna, Madison czy Selene albo Velvet. Są one idealnym meblem, przy którym można wykonywać zabiegi pielęgnacyjne i kosmetyczne, ale nie tylko! Toaletki, przy całym swoim uroku, są niezwykle funkcjonalne, ponieważ w razie potrzeby świetnie sprawdzają się jako biurko czy sekretarzyk – jak w przypadku toaletek Link, Cezar i Verto, które ze względu na swoją budowę odnajdą się w każdym zastosowaniu.