• 24 May 2024

Spierzchnięte usta. Co robić?

Pomadka ochronna to kosmetyk, który towarzyszy nieustannie praktycznie każdej kobiecie. To coś, co zawsze mamy pod ręką, a w okresie zimowym jest wręcz must-have każdej kosmetyczki. Pomadka ochronna to niezastąpiony ratunek na spierzchnięte usta, o które nietrudno w okresie jesienno-zimowym.

Jak wybrać najlepszą pomadkę ochronną?

Pomadka ochronna zwykle kojarzy się z typowym sztyftem, jednak na rynku znajdziemy też takie, występuje w innych formach (np. w słoiczku do bezpośredniego nakładania z opakowania). Zarówno forma, jak i skład pomadki ochronnej są kluczowe, w prawidłowej pielęgnacji ust. Pamiętajmy też, że nie zawsze cena pomadki idzie w parze z jej jakością i działaniem.

Spierzchnięte usta

Jakie składniki są najbardziej pożądane w pomadce ochronnej? Wybierając pomadkę ochronną, zwróćmy uwagę, czy w jej składzie znajdziemy miód. Miód doskonale regeneruje i odżywia skórę, a przy okazji doskonale ja nawilża. Pomadki z zawartością miodu są najczęściej poszukiwane na rynku. W parze miodem idzie też wszystkim znana wazelina kosmetyczna. Wazelina sama w sobie wykazuje doskonałe działanie nawilżające, regenerujące. Co więcej, kosmetyk ten tworzy na ustach delikatną warstwę ochronną, dzięki czemu dodatkowo zabezpiecza je przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych (wiatr, mróz). Wazelina występuje zarówno w składzie wielu produktów ochronnych przeznaczonych do pielęgnacji ust, jak i dostaniemy ją w postaci samodzielnego kosmetyku. Za czasów naszych babć, wazelina była numerem jeden na spierzchnięte usta.