• 24 May 2024

Ranking czarnej herbaty 2019

herbata czarna

Wybór odpowiedniej herbaty często jest nie lada wyzwaniem. Nie każdy zna się na różnego rodzaju odmianach czarnej herbaty a to niestety skutkuje wyborem pierwszej lepszej i to zazwyczaj najtańszej. Warto jednak zastanowić się i poszukać tej najbardziej odpowiedniej która przypadnie nam do gustu. Często można natrafić na prawdziwą perełkę o głębokim smaku i aromacie. W tym celu powstał ranking który może nam przybliżyć niektóre z wartościowych pozycji.

Ranking czarnych herbat

1. ETS Chinese Lapsang Souchong 20 saszetek

Na pierwszym miejscu uplasowała się English Tea Shop Chinese Lapsang Souchong. Jest to herbata czarna z Chin. Jej największym plusem jest wędzony aromat uzyskany dzięki wędzeniu w dymie powstałym na bazie palenia chińskiej sosny. Wyrazisty aromat stanowi idealne uzupełnienie posiłków Dodatkowym atutem tej herbaty jest stymulacja trawienia a także wywoływanie długotrwałego efektu pobudzenia. Warto również zwrócić uwagę na to, że herbata ETS Chinese Lapsang Souchong ułatwia wypłukanie toksyn z organizmu.

herbata czarna

2. Sir Adalbert’s Earl Grey 25 torebek

Kolejną herbatą godną uwagi jest Sir Adalbert’s Earl Grey. Jest to mieszanka czarnej herbaty cejlońskiej z aromatycznym olejkiem z bergamotki. To połączenie tworzy niezwykle aromatyczny napar o wyrazistym smaku. Herbata pakowana jest w saszetki, więc aby ją zaparzyć wystarczy jedynie zalać ją gotującą wodą i parzyć od 3 do 5 minut.

3. Dilmah Ceylon Gold 100 torebek

Na trzecim miejscu znalazła dość znana i popularna herbata Dilmah Ceylon Gold. Jest to herbata powstała na bazie młodych ręcznie zbieranych liści czarnej herbaty pochodzącej z Cejlonu. Wykorzystywane odmiany pochodzą z plantacji mieszczących się w Sri Lance a ich uprawa jest tradycyjna. Wywar na bazie tej herbaty to napar o zrównoważonym bukiecie oraz głębokiej barwie. Jej właściwości pobudzające organizm oraz układ trawienny doceniane są przez wiele osób na całym świecie. Idealnie nadaje się jako herbata śniadaniowa oraz jako napój wzmacniający koncentrację.

Jak dobrać herbatę do swoich potrzeb

Chcąc zakupić ulubiony rodzaj herbaty trzeba popróbować kilka odmian i gatunków. Niestety nie ma innej opcji. Herbata powinna nam smakować i pobudzać nas do działania. Ranking ma na celu przybliżyć niektóre odmiany herbat lubianych przez osoby je kupujące. Powinien nam ułatwić wybór spośród mnóstwa rodzajów. Niestety jeżeli jednak sami nie spróbujemy nie będziemy mieli możliwości porównania i dobrania najbardziej odpowiedniej dla nas.