• 13 April 2024

Prowadzisz restaurację? Sprawdź nasze propozycje na świece ozdobne

świeca rustykalne

Świece w przestrzeni restauracji są bardzo ważnym elementem dekoracyjnym. To dzięki nim tworzymy nastrój, który sprawia, że chce się tam zostać dłużej. Oto zestawienie świec ozdobnych, które podkreślą stylistykę wnętrza restauracji i dodają mu uroku.

Świece rustykalne

W ostatnim czasie jednym z najpopularniejszych modeli świec jest świeca rustykalna. Charakteryzuje ją masywna, prosta forma. Większość świec rustykalnych występuje w naturalnych kolorach kojarzących się z ziemią, korą drzew, kamieniem. Znajdziemy tu również bardziej intensywne kolory, ale w wersji stonowanej, szlachetnej – głębokie zielenie czy odcienie czerwieni. Już jedna świeca rustykalna postawiona na stole pięknie go ozdabia. Dobrze komponuje się z innymi dodatkami. Co ważne, ze względu na rozmiar, ma dość długi czas palenia.

świeca rustykalne

Świece wotywne

Inny równie popularny model to świeca wotywna. Ten model palić można wyłącznie w dedykowanym, szklanym pojemniku, ponieważ jej wosk w całości ulega stopieniu podczas palenia. Niewątpliwą zaletą świec wotywnych jest właśnie umieszczenie ich w szklanym pojemniku. To zapewnia duży komfort podczas jej użytkowania. Pojemnik może stanowić jednocześnie dodatkowy element dekoracyjny. Łatwo również poddać go metamorfozie – ozdobić przepaską, wstążką, wystylizować zgodnie z potrzebami. Użyć można również pojemników wykonanych z kolorowego szkła. 

Świece kule

Świece kule podkreślają elegancki i nowoczesny klimat wnętrz. Bardzo często występują w metalicznych odcieniach złota czy czerwieni. Właściwie skomponowane z innymi detalami pozwalają stworzyć look w stylu glamour.

Świece walce

Obok świec rustykalnych, świece walce to równie popularny model. Wybierane są przede wszystkim ze względu na swoją stonowaną, nienachalną formę. Występują w wielu odcieniach, co pozwala na łatwe zestawianie ich z innymi dekoracjami. Świetnie prezentują się z żywymi roślinami, kwiatami w wazonie. By aranżacji stołu dodać nieco więcej dynamiki, można zdecydować się na kilka takich świec w wersji stopniowalnej, czyli o różnej wysokości.