• 13 April 2024

Po co kocyk niemowlakowi?

kocyki dla dzieci

Kupno kocyka dla dziecka wydaje się być prostym zadaniem. Wystarczy wybrać się do sklepu i dokonać zakupu. Trzeba jednak pamiętać, iż tego typu przedmiot dostarcza sporo emocji małemu dziecku. Taki mały kawałek tkaniny wywiera niekiedy bardzo magiczny wpływ, działa kojąco oraz sprawia, że dziecko szybciej zasypia. Z tego względu jego obecność w dziecięcym pokoiku jest niezbędna. Z tych względów wybór odpowiedniego kocyka nie jest najprostszy.

Jaki kocyk dla dziecka?

Dokonując zakupu kocyka dla dziecka mamy szeroki zakres możliwości. Są modele grubsze i cieńsze, jednolite i wielowarstwowe większe i mniejsze. Dodatkowo mamy szeroką gamę kolorów, wzorów oraz materiałów. Należy zwrócić uwagę na to, do czego tak właściwie ma służyć nasz koc. Czy będziemy brali go na spacery? A może posłuży do spania lub jako okrycie dla niemowlaka. Opcji mamy kilka. Na jesienne wypady na pewno potrzebujemy kocyka grubego zapewniającego odpowiednie okrycie oraz ochronę przed wiatrem. W przypadku kocyka do spania sprawdzi się doskonale model cieńszy, lecz z puszystego materiału, który będzie miły dla dziecka.

sklep dla dzieci

Inne zadania kocyka

Bardzo często kocyk traktowany jest przez małe dziecko jako przytulanka. Miły materiał oraz ciepło jaki daje, pomaga dziecku zasnąć, staje się jego przyjacielem tworząc miłe wspomnienia z dzieciństwa. Dotyk miłego materiału jest kojący i sprawia wrażenie bezpieczeństwa. Można więc stwierdzić, że jest to podstawowy element wyprawki maluszka, który sprawi wiele radości dla dziecka.

Jaki materiał na kocyk

Wiele materiałów sprawia, że niekiedy ciężko zdecydować się na właściwy. Mamy do dyspozycji kocyku bawełniane, wełniane, bambusowe czy też akrylowe. Bambusowe zapewniają lepszą wentylację oraz zachowują ciepło. Bawełniane modele są niezwykle miłe w dotyku, natomiast wełniane są niezwykle ciepłe i idealnie nadadzą się na długie spacery jesienią czy też zimą. Ważne, aby dokładnie sprawdzić materiał oraz domieszki, jakie zastosowano podczas produkcji kocyka. Jest to ważny aspekt, aby uniknąć alergii lub podrażnień. Na kocyku nie powinny również znajdować się elementy, które mogą odpaść lub skaleczyć dziecko.

Wybierając kocyk dla dziecka, należy kierować się jego dobrem oraz potrzebami. Nie przesadzajmy w zakupowym natłoku, ponieważ nasze dziecko nie będzie zwracało uwagi na cenę czy też markę. Dla niego cenne są wrażenia dotykowe oraz wizualne. A to może zapewnić dobrej jakości kocyk za kilkanaście złotych. Warto jednak przed zakupem sprawdzić własnoręcznie jakość produktów. Jeżeli wyda się nam zła, to również nasza pociecha to odczuje. Kupujmy więc kocyki, które spełnią oczekiwania nasze, jak i naszego dziecka.