• 24 May 2024

Nowoczesne piece wolnostojące na pellet

piece wolnostojące

Kominki kojarzą się z elegancją i przytulnością, wpływając na wystrój wnętrza oraz jego funkcjonalność. Chłodne wieczory spędzone przy żarzących się płomieniach to synonim relaksu, dlatego w wielu domach kominek stał się już standardem. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na zabudowany wkład kominkowy, ze względu na projekt mieszkania czy aranżację przestrzeni. W takich przypadkach z pewnością sprawdzą się piece wolnostojące. Dostępne są one w wielu wariantach, jednak najbardziej energooszczędne są te rozgrzewane pelletem.

Dlaczego piec wolnostojący?

Piece wolnostojące są ciekawą alternatywą dla tradycyjnych kominków. Nie wymagają skomplikowanych prac montażowych i przebudowy, a także zapewniają dodatkowe źródło ciepła. Nie można liczyć na to, że sam piec wolnostojący wystarczy, żeby ogrzać pomieszczenie o dużym metrażu, jednak w niewielkich pokojach sprawdzi się idealnie. Niegdyś popularne kozy niczym nie dorównują estetyce wykonania dzisiejszych pieców, które dostępne są w wielu wersjach wykończenia. Bez problemu można wybierać między kominkami wolnostojącymi w stylu nowoczesnym, klasycznym, a nawet rustykalnym, dlatego z powodzeniem mogą stanowić główny element dekoracyjny w pomieszczeniu. Piece wolnostojące są wydajne, tanie w utrzymaniu, a dzięki rozpalaniu na pellet – ekologiczne.

piece wolnostojące

Gdzie sprawdzi się piec wolnostojący?

W przeciwieństwie do klasycznych kominków, montaż pieca wolnostojącego stwarza więcej możliwości. Nie trzeba wprowadzać zmian architektonicznych w projekcie oraz przeprowadzać prac budowlanych na dużą skalę. Aby zainstalować piec wystarczy tylko mieć dostęp do przewodu kominowego lub rury odprowadzającej spaliny. Taki łatwy montaż sprawia, że piece wolnostojące z powodzeniem sprawdzą się w domach prywatnych biurach, nowoczesnych apartamentach czy gabinetach. Dodatkowo szeroka gama modeli pozwala dobrać model do pozostałej aranżacji wnętrza, dodając mu przytulnego charakteru.

Korzyści wynikające z pieca wolnostojącego na pellet

Wysokie ceny oleju opałowego i gazu sprawiły, że pellet stał się materiałem coraz częściej stosowanym do ogrzewania kominków. Pellet wykazuje wysokie właściwości cieplne, gdyż spala się w całości, nie generując przy tym dużej ilości popiołu. Ma to duże znaczenie w przypadku piecyków wolnostojących, gdyż są one zazwyczaj montowane w centralnym punkcie reprezentacyjnego pomieszczenia, w którym ważne jest zachowanie porządku. Dodatkowo, pellet jako paliwo naturalne, jest bezpieczny dla środowiska i nie generuje dużej ilości trujących spalin. Niskie koszty utrzymania i właściwości cieplne są zdecydowaną zaletą, jednak dla wielu największą korzyścią jest to, że pellet pięknie się pali. Piecyki wolnostojące wyposażone w szybkę wykazują większe walory estetyczne, gdyż możliwość oglądania skaczących płomieni w palenisku, z pewnością doda wnętrzu przytulnego charakteru. Posiadacze żeliwnego pieca wolnostojącego na pellet z pewnością docenią jego piękny wygląd, ponadczasowe wzornictwo oraz niskie koszty eksploatacji.