• 19 June 2024

Narzędzia modelarskie

Narzędzia modelarskie

Modelarstwo, to nie tylko efekty w postaci puszczania modeli na błoniach za miastem w niedzielny poranek. To również żmudna, wielogodzinna praca przy ich konstrukcji, która niewtajemniczonym wydaje się śmiertelnie nudna, ale samym modelarzom daje wiele radości. Jakich narzędzi potrzebują modelarze?

Czy narzędzia modelarskie są drogie?

Zakup poszczególnych narzędzi nie jest wielkim wydatkiem. Kiedy kupuje się narzędzia modelarskie w kompletach, można liczyć dodatkowo na oszczędności.

Narzędzia modelarskie

Jakich narzędzi używają modelarze?

W zestawach dla modelarzy zawsze pojawiają się pędzelki, pipety, pilniki, cążki i ewentualnie nożyki. Skład zestawu narzędzi modelarskich zależy od tego, do czego dany zestaw jest przeznaczony – do konstrukcji modeli, czy do ich malowania.
Przy pracach konstrukcyjnych w modelarstwie używane są też piłki włosowe. Warto o tym pamiętać, ponieważ brzeszczoty i piłki włosowe stosuje się nie tylko w pracach modelarskich.
Jeśli potrzebujesz czasem przeciąć kawałek sklejki, czy tworzywa, również możesz sięgnąć po brzeszczot włosowy.
Spośród narzędzi modelarskich, również nożyki można wykorzystać w innych celach.

Do malowania modeli zwykle używa się precyzyjnych, cienkich pędzelków, ale na większych powierzchniach, modelarze chętnie stosują aerografy. Te urządzenia pozwalają na równomierne pokrycie lakierem większych powierzchni modelu lakierem, podczas gdy pędzelki są doskonałe do detali.

Narzędzia modelarskie nie są drogie, zwłaszcza w porównaniu z przyjemnością, jakie daje konstrukcja.