• 24 May 2024

Najlepsze prezenty na Dzień Dziecka

klocki dla dzieci

Zbliża się Dzień Dziecka, a wraz z nim – kolejna okazja do zakupowego szaleństwa. Każdy rodzic stara się zaskoczyć swoją pociechę czymś atrakcyjnym, co posłuży mu przez długi czas i da mnóstwo radości, a jednocześnie wspomoże jego rozwój. Jakie zabawki warto kupić?

Książki

Pomimo upływu lat książki wciąż pozostają jednym z najlepszych pomysłów na prezent dla dziecka. Czytanie latorośli to wspaniały sposób na wspólne spędzanie czasu: rozwija kompetencje społeczne oraz wyobraźnię, poprawia umiejętności językowe oraz poszerza wiedzę. Starsze dzieci, które same potrafią czytać, dzięki książkom poszerzają swoje horyzonty, uczą się empatii oraz stają się bardziej otwarte. Warto wybierać mądre tytuły, które pomagają radzić sobie z własnymi emocjami, uczą akceptacji dla inności oraz krytycznego myślenia.

Gry planszowe

Dobrze wybrana gra planszowa lub towarzyska w rzeczywistości staje się prezentem dla całej rodziny! Wspólne granie daje wiele frajdy, zbliża nas do siebie, pozwala lepiej się poznać oraz owocuje nowymi tematami do rozmów. Najlepszym wyborem będą gry edukacyjne, które poszerzą zakres wiedzy maluchów oraz rozwiną u nich ważne umiejętności.

Klocki

Kolejną zabawką, która łączy w sobie rozrywkę i naukę, są klocki dla dzieci. Ich ogromną zaletą jest bardzo duża wszechstronność w zakresie zastosowania, a także walory edukacyjne, jakie ze sobą niosą. Klocki uczą cierpliwości i planowania, rozwijają kreatywność, zdolności manualne oraz umiejętność koncentracji uwagi. Ich niesłabnąca od lat popularność to nie przypadek – mimo swojej niepozorności oraz prostoty dają niemal nieograniczone możliwości w zakresie rodzajów zabaw i sprawiają radość dzieciom w bardzo różnym wieku.

klocki dla dzieci

Zabawki kreatywne

Podobne zalety do klocków mają wszelkiego rodzaju zabawki kreatywne i konstrukcyjne: koraliki, układanki, zestawy do samodzielnego wykonywania biżuterii, plastelina, modelina, ciastolina, piasek kinetyczny oraz zestawy małego naukowca. Obecnie na rynku możemy znaleźć tak nietypowe artykuły jak roboty solarne, mini hodowle kryształów, mikroskopy dla dzieci czy zestawy do nauki gotowania. Wszystkie te rzeczy są bardzo rozwijające i pomagają rozbudzać w maluchach nowe zainteresowania oraz pasje.

Rower

Większość z nas prowadzi siedzący tryb życia, który ma fatalny wpływ na nasze zdrowie. Warto więc od najmłodszych lat uczyć dziecko aktywnych sposobów spędzania czasu. Świetnie sprawdzą się wszelkie prezenty rozwijające sportowe zacięcie, np. rower, hulajnoga, piłka, paletki do ping ponga, skakanka, rolki, akcesoria do pływania, narty czy łyżwy.