• 24 May 2024

Łóżka dla dzieci – najciekawsze propozycje

Wybór łóżka dla dziecka powinien być dobrze przemyślany. Pod uwagę należy wziąć nie tylko design mebla, ale także bezpieczeństwo i wygodę jego użytkowania. Łóżko w dziecięcym pokoju jest jednym z najważniejszych mebli i często wybieramy go na lata. Dzisiaj na rynku meblarskim mamy do wyboru wiele typów łóżek, co paradoksalnie może ten wybór utrudnić. Jakie są najpopularniejsze łóżka i jak wybrać najlepsze dla naszego dziecka?

Łóżko z pojemnikiem

Coraz częściej tradycyjne łóżka dla dzieci wyposażane są w pojemniki na pościel, które są wbudowane w jego konstrukcję. Mogą one mieć formę wysuwanej szuflady albo jak w przypadku łóżek typu open – wbudowanej w konstrukcję skrzyni i podnoszonego na siłownikach materaca. Takie łóżko jest doskonałe w przypadku mniejszych pokoi, ponieważ wbudowane pojemniki, szuflady czy też skrzynie, mogą służyć nie tylko do przechowywania pościeli, ale także do magazynowania rzadko używanych przedmiotów, które mogłyby zagracać dziecięcy pokój. 

łóżka dziecięce

Łóżka piętrowe

W przypadku pokoju, który dzieli rodzeństwo, doskonałym rozwiązaniem kwestii spania są łóżka piętrowe. Nie tylko pozwalają one na zaoszczędzenie miejsca w dziecięcym pokoju, ale także są po prostu przez dzieci lubiane. Wybierając łóżko piętrowe, warto zdecydować się na takie, które zapewnia stosunkowo dużą przestrzeń na dolnym posłaniu. Tak, żeby dziecko mogło swobodnie siedzieć i korzystać z niego nie tylko do snu, ale także do czytania książki czy zabawy.

Podwójne łóżka dla dzieci

Innym ciekawym rozwiązaniem dla pokoju dzielonego przez rodzeństwo, są łóżka dla dzieci podwójne o składanej budowie. Konstrukcja tego typu łóżek pozwala na wsunięcie jednego posłania pod drugie. W ten sposób otrzymujemy łóżko dla dzieci, które w dzień można złożyć, dzięki czemu zajmuje dużo mniej miejsca – tyle, ile jedno tradycyjne łóżko. W ten oto prosty sposób dzieci mają w dzień dużo więcej przestrzeni do zabawy.

Wybieramy łóżko dla dziecka

Przy wyborze łóżka dla dziecka dobrze jest skonsultować z nim całą sprawę. Jakby nie było, to ono będzie z tego łóżka korzystać. To, na co rodzice powinni zwrócić szczególną uwagę, to materiały wykończenia, które powinny być zarówno bezpieczne dla dziecka, jak i wytrzymałe. Sprawdzają się tutaj korpusy z laminowanych płyt, mające wzmocnioną odporność na zarysowania i tapicerki z materiałów niewchłaniających wodę. Dobrym patentem na ochronę ściany jest również łóżko z zagłówkiem i ewentualnym bokiem, jeśli łóżko przylega do ściany z dwóch stron.