• 14 July 2024

Jakie artykuły bhp dla firmy?

BHP, czyli bezpieczeństwo i higiena pracy. Chyba każdy z Was chociaż raz w życiu miał do czynienia z tym skrótem. A już na pewno w momencie, kiedy pracujecie na cały etat w jakiejś firmie. Musieliście przejść odpowiednie szkolenie, które nauczyło Was podstaw bezpiecznej pracy. Co więcej, takie szkolenie co jakiś czas trzeba odnowić.

Bezpieczeństwo pracy

Bezpieczeństwo i higiena pracy to sukces do tego, aby każdy z nas mógł codziennie wychodzić zdrowy do domu. Jeżeli każdy stosuje się do przepisów to każdy będzie zadowolony i szczęśliwy. Aby móc to robić często potrzebna jest odpowiednia odzież robocza dla pracowników. Takie artykuły powinien zapewnić szef firmy. Mogą się do tej grupy produktów zaliczać chociażby okulary ochronne, fartuchy ochronne, spodnie i kombinezony na mróz, buty ochronne na magazyn ze specjalną wkładką, rękawice ochronne zależne od stanowiska oraz setki podobnych produktów mających na celu chronić ciało przed urazami.

Jakie artykuły bhp dla firmy?

Odzież i inne artykuły

Nie zawsze potrzebna jest odzież robocza dla pracowników, ponieważ panie za biurkiem nie muszą nosić specjalnych kasków na głowę. Z kolei w każdej firmie powinno znajdować się odpowiednie oznakowanie BHP, jak chociażby wyjście ewakuacyjne, czy też zakaz palenia. Bezpieczeństwo i higiena pracy to zbiór przepisów, które ściśle określają również przedmioty, jakie powinny znaleźć się w każdej firmie, niezależnie od profilu jej działalności. Do takich przedmiotów trzeba również zaliczyć gaśnice, które nie raz mogą uratować czyjeś życie.