• 14 July 2024

Jaką mysz komputerową wybrać?

Żaden, nawet najlepszy i najdroższy komputer będzie niczym, jeśli nie będzie wyposażony w odpowiednią myszkę. Pytanie tylko jaka myszka to ta odpowiednia. Czy lepsza będzie laserowa, czy może optyczna, bardziej dokładna, czy może mniej. Wszystkie te pytania warto jest rozważyć przed podjęciem decyzji o zakupie.

Zastosowanie myszek

Podstawowym kryterium wyboru myszki jest to, do czego będzie ona używana. Myszka biurowa będzie posiadała zupełnie inną charakterystykę niż mysz dla gracza. Nie będzie jej potrzebna zaawansowana akceleracja, czy też futurystyczny wygląd i podświetlenie. Nie znajdą tu również miejsca przestarzałe sensory i niewielkie czułości.
W przypadku myszki biurowej liczyć się będzie przede wszystkim wygoda i komfort użytkowania. Praca przy pomocy nieergonomicznej myszki może być katorgą.

Jaką mysz komputerową wybrać?

Sensory i akceleracja – czyli mysz dla gracza

Zupełnie inaczej sprawa się ma w przypadku myszek dla graczy. Tutaj zarówno możliwych opcji, jak i zaawansowanych technologi jest znacznie więcej.
Głównym wyborem będzie używany sensor: czy ma to być myszka optyczna, czy laserowa. Myszki laserowe są oczywiście znacznie droższe i i precyzyjniejsze, jednak dobrej jakości myszki optyczne wcale tak dużo od nich nie odbiegają.
W przypadku grania w gry typu FPS, bardzo ważną funkcją jest akceleracja, która umożliwia wykonywanie szybszych i bardziej precyzyjnych ruchów. Nie bez znaczenia jest również czułość myszki, która powinna być możliwie na jak najwyższym poziomie, aby jej używanie było bardziej intuicyjne.