• 19 June 2024

Jak urządzić mały pokój dla rodzeństwa?

Urządzanie wolnej przestrzeni dla dziecka nie jest łatwą rzeczą. Tym bardziej, jeżeli dzieci jest dwójka i na dodatek muszą wspólnie dzielić pokój. Czy wiecie, w jaki sposób powinniście urządzić ich pokój, aby na wszystko znalazło się miejsce?

Odpowiednie miejsce do zabawy i do spania

Przede wszystkim musicie zaplanować przestrzeń do zabawy oraz miejsce, gdzie Wasze dzieci będą spać. Pomimo tego, że pokój może być mały są to dwa najważniejsze miejsca, na które zasługują Wasze pociechy. W pierwszej kolejności weźcie więc pod uwagę miejsce do spania. W tym momencie idealnie spiszą się dla dwójki dzieci łóżka piętrowe. W obecnych czasach w wielu sklepach bez problemu dostaniecie takie łóżka, które zaprojektowane są w sposób bardzo modny, stylowy i przede wszystkim funkcjonalny.

Jak urządzić mały pokój dla rodzeństwa?

Łózka piętrowe i przestrzeń do zabawy

Można zakupić takie łóżka piętrowe, które będą miały od razu wbudowaną szafę, dzięki czemu zaoszczędzicie miejsce. W tym momencie zamiast kupować osobnej szafy już ja będziecie mieli. W ten sposób zyska miejsce, gdzie Wasze dzieci będą miały swoją przestrzeń do zabawy. Możecie im nawet zamówić łóżko piętrowe na indywidualne zamówienie, gdzie dodatkowo, pod samym łóżkiem znajdą się dodatkowe szuflady na zabawki. Warto w takim pokoiku położyć specjalny dywanik, gdzie Wasze dzieci będą mogły się bawić i rozwalać wszelkie zabawki. Jeżeli macie dziewczynkę i chłopca, to warto postarać się o kolory uniwersalne w pokoju Waszych dzieci, aby żadna z pociech nie poczuła się pokrzywdzona.