• 13 April 2024

Iphone – jak dbać o baterię?

wymiana baterii iphone

Baterie montowane w urządzeniach Apple to najnowocześniejsze akumulatory, które posiadają innowacyjne zabezpieczenia przed uszkodzeniami. Mimo to, nieprawidłowe ich użytkowanie może doprowadzić do nieprawidłowości w działaniu, a nawet do uszkodzenia akumulatora, którego konsekwencją jest konieczna wymiana baterii w iphone. Poniżej garść porad dotyczących tego, jak dbać o baterię w iphone.

Unikaj skrajnych temperatur

Dzisiejsze akumulatory źle znoszą kontakt ze skrajnie wysokimi oraz niskimi temperaturami. Optymalnie i bezpiecznie działają w zakresie temperatur od 16 do 22 stopni Celsjusza. Należy zatem unikać nasłonecznienia smartfona marki Apple. Chcąc uniknąć konieczności wymiany baterii iphone, nie należy zostawiać jej przy oknie w słoneczny dzień, gdyż może to poważnie uszkodzić akumulator. Skrajnie niskie temperatury raczej nie doprowadzają do stałego uszkodzenia baterii, jednak mogą spowodować tymczasowe obniżenie jej sprawności, a nawet doprowadzić do całkowitego wyładowania.

serwis apple katowice

Używaj oryginalnej ładowarki

Poszukując oszczędności, wielu użytkowników korzysta z taniego zamiennika, zamiast kupić oryginalną ładowarkę. Najczęściej ładowarki zamienne po prostu nie dorównują oryginalnym pod względem skuteczności. Ładują wolniej, często akumulator nie jest też naładowany do pełna. Poważniejszy problem pojawia się jednak wtedy, kiedy niskiej jakości ładowarka uszkadza akumulator i w efekcie trzeba się zdecydować na wymianę baterii w iphone. Naprawa tego rodzaju kosztuje zdecydowanie więcej niż zakup oryginalnej ładowarki.

Wymiana baterii iphone z powodu całkowitego rozładowywania

Wielu specjalistów wskazuje również na szkodliwość całkowitego rozładowywania akumulatora. Zaleca się, aby podłączać smartfon do prądu najpóźniej w momencie, gdy poziom naładowania wynosi ok. 20%. Niegdyś zalecano, aby nowy telefon rozładować do zera, a następnie naładować do pełna. Miało to zwiększyć pojemność baterii. W nowoczesnych akumulatorach działanie tego typu nie przyniesie żadnych pozytywnych rezultatów, a jedynie może sprawić, że wymiana baterii iphone okaże się konieczna niedługo po zakupie nowego smartfona.