• 24 May 2024

Folia stretch najważniejsze zastosowania

folia stretch

W przypadku produktów spożywczych, czy różnych przedmiotów np. szklanych, porcelanowych, często ważne jest odpowiednie opakowanie. Jedną z ciekawych propozycji jest folia stretch, która ma szerokie zastosowanie. Produkt ten został wynaleziony przez przypadek w 1908 roku podczas nieudanych prób stworzenia wodoodpornego obrusu. Uzyskano wtedy folię, którą pierwotnie nazwano celofanem.

Dzisiaj na rynku można zakupić wiele różnych rodzajów folii, tworzyw sztucznych, jedną z nich jest właśnie folia stretch. Ceniona jest przede wszystkim za dużą rozciągliwość i termokurczliwość.  Można ją kupić w różnych kolorach: niebieskim transparentnym, czarnym, czy przeźroczystym.

Właściwości folii stretch?

Folia stretch produkowana jest z polietylenu o niewielkiej wadze i grubości. Tworzywo to jest bardzo wytrzymałe. Używa się je jako zabezpieczenie transportowanych towarów. Wykorzystywana jest również w rolnictwie, przemyśle a także w gospodarstwach domowych.

folia stretch

Wykorzystanie folii stretch

Folia stretch wykorzystywana jest przede wszystkim do pakowania różnych towarów, można nią owijać kilkakrotnie np.  przesyłki pocztowe, co sprawia, że jest paczka jest bardziej wytrzymała i odporna na urazy mechaniczne. Daje pewność, że towar dojdzie do adresata bezpiecznie.

Wykorzystuje się ją również w  dużych wysyłkach, w przypadku spakowania kilku oddzielnych przedmiotów. Dużą zaletą jest również wodoodporność i duże możliwości kryjące. Czarną folię stretch można wykorzystać w celu zabezpieczenia przesyłek, które chcemy, by były całkowicie anonimowe. W ten sposób nie można zobaczyć co jest wewnątrz paczki.

Podczas pakowania folia przykleja się na całą powierzchnię do danego towaru, przez co idealnie chroni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi np. śniegiem, mrozem, deszczem, czy też promieniami słonecznymi.

Na rynku są dostępne różne rodzaje folii w zależności od koloru, a także grubości. Produkt ten jest nawinięty na specjalną tuleję, dzięki czemu pakowanie folią stretch jest łatwe i wygodne.