• 14 July 2024

Dziedziny Lean Management

Dziedziny Lean Management

Kultura Lean Management to innowacyjna koncepcja zarządzania przedsiębiorstwem, która opiera się na zasadzie racjonalnego wykorzystywania dostępnych zasobów.

Technika lean management po raz pierwszy wykorzystana została w japońskim koncernie motoryzacyjnym – Toyota Motor Corporation. Optymalizacja kosztów, czasu produkcji, powierzchni oraz personelu dała firmie możliwość przetrwania obecnego wówczas kryzysu finansowego. Z pojęciem lean management ściśle wiąże się restrukturyzacja poszczególnych działów w przedsiębiorstwie, dlatego wyróżnić można następujące dziedziny koncepcji:

  • Lean Leadership – Skupia się na budowaniu i motywowaniu zespołu, opracowaniu skutecznego systemu komunikacji oraz efektywnego  zarządzania zamianami.
  • Lean overview – W szczególności dotyczy kadry zarządzającej i na tej tematyce się skupia.
  • Lean internal logistic – Projektowanie i wdrażanie kompleksowego systemy logistyki wewnętrznej.
  • Lean supply chain – Dział związany z łańcuchem dostaw, magazynowaniem, redukcją zapasów, poziomowaniem zamówień, czy też implementacje systemu pull w całym strumieniu.
https://pakiet24.pl/

Na rynku działa również wiele firm zajmujących się wdrażaniem koncepcji w przedsiębiorstwie, przykładem jest Akademia LeanPassion.