• 24 May 2024

Dlaczego nauka języka angielskiego jest tak ważna?

Studia Kraków

Od wielu już lat nic się nie zmienia w kwestii popularności języka angielskiego. Nadal jest on jednym z najczęściej używanych na świecie. Według szacunków The Ethnologue włada nim ponad miliard ludzi – w tym dla ponad 700 milionów z nich jest to język drugi, czyli nie jest on językiem ojczystym, a dodatkowym.

Widać zatem czarno na białym, że jak najbardziej opłaca się uczyć języka angielskiego, ponieważ dzięki niemu możemy porozumieć się praktycznie z 1/7 ludzi żyjących na Ziemi. Dlatego też filologia angielska jest kierunkiem studiów, który cieszy się dużą popularnością. Daje bowiem wiele ciekawych możliwości, zarówno pod względem zawodowym, jak i prywatnym. Język angielski już od wielu lat traktowany jest jako międzynarodowy język biznesowy.

Niezwykle rzadko zdarza się, aby w dużych firmach o międzynarodowym zasięgu, nie było pracowników, którzy biegle władają językiem angielskim. Jest to już standard, bez którego nie można się obejść. Co istotne, to właśnie w tym języku znajdziemy najwięcej treści zarówno naukowych czy branżowych, jak i kulturowych czy w końcu rozrywkowych.

Studia Kraków

Filologia angielska – co daje?

Filologia angielska odkrywa wszystkie tajniki języka. Po studiach nie tylko będziemy nim biegle władać, ale zostaniemy również przygotowani do jego nauczania. I wcale nie musi to być nauka w szkole. Język angielski jako jeden z najpopularniejszych języków oraz przede wszystkim język biznesowy jest pożądany również przez pracodawców, którzy często organizują dla swoich pracowników kursy językowe. Po skończonej filologii angielskiej można takie kursy przeprowadzać. Poza tym tego typu studia, w zależności od wybranej specjalności, mogą przygotować do roli tłumacza.

To jednak nie wszystkie możliwości. Dobra znajomość języka angielskiego otwiera nam drogę do kariery w międzynarodowych firmach. W zależności od osobistych predyspozycji możemy pełnić w nich różne funkcje i zajmować różne stanowiska, gdzie doskonała znajomość języka angielskiego będzie prawdziwym atutem.