• 24 May 2024

Czym jest galwanizacja

usługi galwaniczne

Większość osób zapewne miałoby problem z udzieleniem prawidłowej odpowiedzi na pytanie czym jest to stwierdzenie. Mało kto zdaje sobie sprawę, że mimo praktycznie niespotykanej nazwy codziennie używamy przedmioty, które były poddane temu zjawisku. Każdy z nas ma styczność z klamkami do drzwi, balustradami, narzędziami warsztatowymi lub chociażby autami. Przykładem mogą być również świecące się kołpaki z samochodu. Skutki tego zabiegu są także zauważalne w ogrodzeniach lub bramach wjazdowych. Wszystkie te wymienione przykłady w większym lub mniejszym stopniu to elementy, które były poddane galwanizacji. 

Na czym polega ten proces

Galwanizacja jest to pokrywanie powierzchni przedmiotów elementami cynku, złota, miedzi, chromu bądź niklu. Podstawowym założeniem takiego działania jest funkcja antykorozyjna bądź estetyczna. Zabieg taki wykonuje się również w celach zapewnienia większej ochrony przed ewentualnymi zniszczeniami bądź dla zwiększenia przewodnictwa elektrycznego. Innym rozwiązaniem są chromowane baterie w łazienkach, które w rzeczywistości posiadają jedynie górną, widoczną warstwę chromu. Zastosowanie galwanizacji stwarza dużo lepszą warstwę ochronną niż przykładowo lakierowanie. Proces ten polega na umieszczaniu danego przedmiotu w zbiorniku galwanicznym, gdzie pod wpływem prądu następuje osadzenie danej warstwy.

usługi galwaniczne

Usługi galwanizacyjne

Szukając odpowiedniej firmy, która oferuje tego typu działalność warto sugerować się nowoczesną linią produkcyjną. Odpowiednie przystosowanie takich zakładów pozwala na osiągnięcie zadowalających efektów w krótkim czasie oczekiwania na realizację zamówienia. Wśród branż, które korzystają z tego typu usług wymienić możemy przykładowo: hotelarską, metalową, meblarską bądź nawet odzieżową. Wszystkie kluczowe firmy działające w temacie galwanizacji oferują opartą na fachowej wiedzy pomoc techniczną. Istotnym elementem, który decyduje o końcowym sukcesie jest odpowiednie dobranie powłok, które będą znajdować się na górnej warstwie przedmiotów poddawanych galwanizacji.