Budowa siłownika mieszkowego
Siłowniki hydrauliczne są wykorzystywane w przemyśle już od lat. Pozwalają one na napędzanie mechanizmów w różnych maszynach i układach. Przykładem takiego rozwiązania może być siłownik mieszkowy. Warto bliżej przyjrzeć się temu rozwiązaniu oraz sprawdzić, czym wyróżnia się budowa tego rodzaju siłownika.
Do czego służą siłowniki mieszkowe?
Podobnie jak inne rodzaje siłowników, stanowią one napęd dla różnych układów. Najczęściej jednak wykorzystuje się je tam, gdzie potrzebne jest przemieszczenie lub podnoszenie w niewielkich zakresach. Mogą być np. wykorzystywane do mocowania urządzeń, które wytwarzają wibracje, ale także do izolacji delikatnego sprzętu przed drganiami, np. w laboratorium. Produkcja siłowników ma na celu przygotowanie ich do pełnienia określonych funkcji.
Z czego składa się siłownik mieszkowy?
Budowa poszczególnych siłowników mieszkowych może różnić się od siebie ze względu na producenta oraz przeznaczenie danego siłownika. Produkcja siłowników może przebiegać różnie w zależności od stosowanych części. Dlatego wyróżnia się kilka podstawowych elementów, które jednak mogą różnić się od siebie:
- korpus — może być wykonany np. z gumowanej tkaniny lub podobnego materiału tego typu, jednak zazwyczaj jest on falisty,
- płyta z wlotem powietrza,
- płyta z wylotem powietrza.
Jest to oczywiście uproszczony schemat budowy. Zazwyczaj urządzenia mają jeszcze dodatkowe elementy, które pozwalają na połączenie ich z częściami maszyn umożliwiające pracę. Warto wiedzieć, że korpus zazwyczaj można wymienić.
Więcej informacji można uzyskać na stronie produkcjasilownikow.com
You must be logged in to post a comment.